Az alábbiakban Bognár Stúdió vendégposztját olvashatjátok:

Miért is érdemes visszatekinteni a klasszikus keresőmarketing és keresőoptimalizálás világára, amikor annyi változáson át vezetett az út napjainkig, idáig?

Láthattuk, hogy néhány évvel ezelőtt, komoly internetes, online marketingben utazó cégek kijelentették: a SEO, a keresőoptimalizálás halott.

Mindig láthattunk csoda eszközöket, amelyekkel az elmélyült munkát igyekeztek pótolni, leváltani.

Ilyen volt teszem azt, amikor az oktatási intézményekből kiinduló backlink került koronaként a linképítés csúcsára.

Aztán láthattuk a linkparkok haldoklását is és az újabbnál újabb felfogásokat, az amőba építkezéstől a content SEO linkmentes, steril felfogásán át a brutális összegeket felemésztő linképítésig.

Vissza a valóságba: SEO célkereszt

A Bognár Stúdió által alkotott ábra egyszerű összefoglalását adja a klasszikus összefüggéseknek, a keresőoptimalizálás során megvalósítandó lépéseknek.

Láthatjuk, hogy az online marketing a marketingen belül foglal helyet, annak alrendszere a keresőmarketing és ezen belül foglalja el helyét (a keresőhirdetések párjaként) a keresőoptimalizálás.

Láthatjuk, hogy komplex eljárásra van szükség, amely egy-egy weboldalnál, honlapoldalnál, blogbejegyzésnél kiváló tartalmat, jó megformáltságot, designt követel meg.

Keresőoptimalizálás

Láthatjuk, hogy a klasszikus felfogásban már a domain kiválasztásakor megkezdődik a keresőoptimalizálás. Majd a title és a description megalkotása sem takarítható meg. A kulcsszavak tudatos kiválasztása és felhasználása is a figyelem középpontjába kerül.

Főcím (h1), közcímek (h2-h6) nélkülözhetetlen elemei a text, vagyis a szöveg struktúrájának.

A képhasználat is nagy figyelemre méltó. Google barát elnevezésekkel kell dolgoznunk.

Ráadásul nem mulasztható el az alternatív képszöveg, az alt használata sem. (Ezzel a megoldással például a gyengén látás miatt hangfelolvasást használó felhasználóinkat támogatjuk.)

Linkek, linképítés

Akár külön témakörként is kezelhetjük a linkek, a linképítés témakörét.

Belső, azaz korábban már a weben lévő, ugyanazon webegység honlapoldalán, blogoldalán lévő tartalomra is mutathat link, amellyel egy belső hálózatot építhetünk ki, tartalmakat erősíthetünk.

Linkjeink mutathatnak más, a tartalmunkhoz illeszkedő webegységekre, ezáltal egy külső hálózat tagjaivá válunk.

Joggal remélhetjük, hogy más oldalakról a mi honlapunk, blogunk is kap linkeket, amelyek által egyfelől növekedhet a látogatóink száma, másfelől pedig erősödhet a honlapunk megítélése a keresők, például a Google szemében, ami előrébb kerülést jelenthet a keresőtáblán.

Összefoglalásként azt mondhatjuk, hogy a keresőoptimalizálás (angol rövidítésben SEO) klasszikus alapjai ellenállnak a divatoknak, az ebben leírt feladatok nem kerülhetőek meg, ha valaki sikert akar elérni vállalkozása számára az online marketing terén az interneten.

A témánkat kibővítő honlap címek:

Keresőoptimalizálás

Online marketing, keresőmarketing